

API 5L PSL2 klasės X60 dvipusis povandeninio lankinio suvirinimo (DSAW) plieninis vamzdis
Pagrindinė apžvalga
API 5L PSL2 klasės X60 DSAW (dvipusis -pusis panardinamas lankinis suvirinimas) plieninis vamzdisyra didelio{0}}stiprumo vamzdynas, pagamintas pagal American Petroleum Institute specifikaciją, skirtą svarbioms vamzdynų transportavimo sistemoms. „X60“ žymėjimas rodo mažiausią takumo ribą60 000 psi (414 MPa) .
PSL2 (2 produkto specifikacijos lygis) yrapadidintas kokybės lygissu žymiai griežtesniais nei PSL1 reikalavimais, įskaitant griežtesnę cheminės medžiagos kontrolę (ypač anglies kiekį, mažiau nei 0,12 %), privalomą Charpy smūgio bandymą, didžiausio stiprumo ribas, našumo -to{3}} tempimo santykio kontrolę ir visišką atsekamumą.
DSAW gamybos procesas{0}}taip pat žinomas kaip LSAW (ilginis povandeninis lankinis suvirinimas) arba SSAW (spiralinis povandeninis lankinis suvirinimas)-yra didelio- vientisumo suvirinimo metodas, kai suvirinamos tiek vidinės, tiek išorinės siūlės, kurios sudarovienas aukštos{0}}kokybiškas suvirinimo grynuolis. Šis procesas yra specialiai sukurtasdidelio-skersmens, storų-sienelių vamzdžiųnaudojamas sudėtingose vamzdynų srityse.
Pavadinimo paaiškinimas
| dalis | Reikšmė |
|---|---|
| API | Amerikos naftos institutas |
| 5L | Vamzdynų transportavimo sistemose naudojamo vamzdyno specifikacija |
| PSL2 | 2 gaminio specifikacijos lygis – patobulintas kokybės lygis su griežtesniais reikalavimais (privalomas smūgio bandymas, griežtesnė chemija, didžiausios stiprumo ribos) |
| X60 | Klasės žymėjimas: „X“ reiškia dujotiekio klasę, „60“ reiškia mažiausią takumo ribą ksi (60 000 psi / 414 MPa) |
| DSAW | Dvipusis lankinis suvirinimas{0}} – suvirinamos tiek viduje, tiek išorėje; suvirinimo lankas yra panardinamas į granulių srautą suvirinimo metu |
Pagrindinės specifikacijos
| Atributas | Aprašymas |
|---|---|
| Standartinis | API 5L (46-asis leidimas, suderintas su ISO 3183) |
| Gaminio specifikacijos lygis | PSL2 – patobulintas kokybės lygis |
| Įvertinimas | X60 (L415 ISO žymėjimu) |
| Minimalus derlingumo stiprumas | 414 MPa (60 000 psi) |
| Didžiausias derlingumo stiprumas | 565 MPa (82 000 psi)– PSL2 nurodo tiek min, tiek maks |
| Minimalus tempimo stiprumas | 517 MPa (75 000 psi) |
| Maksimalus tempiamasis stiprumas | 758 MPa (110 000 psi) |
| Išeiga{0}}ir{1}}tempimo santykis (maks.) | 0.93– užtikrina tinkamą plastiškumą |
| Gamybos procesas | DSAW (dvipusis{0}}panardinamas lankinis suvirinimas) / LSAW / SSAW |
| Dydžių diapazonas (DSAW / LSAW / SSAW) | nuo 219 mm iki 3000 mm(8" iki 120") OD – tipiškas DSAW; galimas iki 4000 mm |
| Sienelės storis | 5,0–30,0 mm (iki 35–40 mm specialioms reikmėms) |
| Ilgis | 6 m iki 12 m standartinis; pasiekiamas iki 18 m |
| Pabaigos apdaila | Paprasti galai, nusklembti galai (30 laipsnių kampas) |
| Pristatymo sąlyga | X60M(termomechaniškai valcuotas/TMCP) – dažniausiai;X60QGalimas (gesintas ir grūdintas). |
Cheminė sudėtis (PSL2 reikalavimai)
PSL2 X60 (suvirinto vamzdžio) cheminė sudėtis
| Elementas | maksimalus % | PSL1 palyginimas |
|---|---|---|
| Anglis (C) | 0.12% | PSL1 X60: 0,26 % –54% sumažinimas |
| Silicis (Si) | 0.45% | Nenurodyta PSL1 |
| Manganas (Mn) | 1.60% | PSL1 X60: 1,40% – didesnis dėl stiprumo |
| Fosforas (P) | 0.025% | PSL1: 0,030% – griežtesnis |
| Siera (S) | 0.015% | PSL1: 0,030 % –50% sumažinimas |
| Vanadis (V) | Kaip sutarta | Mikro{0}}lydinys grūdams rafinuoti |
| Niobis (Nb) | Kaip sutarta | Mikro{0}}lydinys stiprumui |
| Titanas (Ti) | Kaip sutarta | Mikro{0}}lydinys grūdams rafinuoti |
| Anglies ekvivalentas (CEIIW) | 0,43 % maks | Reikalingas ir kontroliuojamas suvirinamumui |
| Anglies ekvivalentas (CEpcm) | 0,25 % maks | Reikalingas ir kontroliuojamas |
*Pastaba: bendras mikro{0}}lydinių elementų (Nb+V+Ti) kiekis neviršija 0,15 %. PSL2 reikalauja anglies ekvivalento (CE) skaičiavimo ir kontrolės, kad būtų užtikrintas geras lauko suvirinimas.*
Mechaninės savybės
| Turtas | PSL2 reikalavimas | PSL1 palyginimas |
|---|---|---|
| Išeigos stiprumas (min.) | 414 MPa (60 000 psi) | Tas pats minimumas |
| Išeiga (maks.) | 565 MPa (82 000 psi) | Nenurodyta |
| Tempimo stipris (min.) | 517 MPa (75 000 psi) | Tas pats minimumas |
| Tempimo stipris (maks.) | 758 MPa (110 000 psi) | Nenurodyta |
| Išeigos-ir{1}}tempimo santykis | 0,93 maks | Nenurodyta |
| Pailgėjimas | Pagal API 5L formulę (kinta priklausomai nuo sienelės storio) | Ta pati formulė |
| Charpy Impact (CVN) | Privaloma– 27J esant 0 laipsnių (min.) | Nereikalaujama |
| Kietumas (maks.) | 250 HV10(rūgščioji paslauga: 248 HV10) | Nenurodyta |
X60 ir gretimų klasių palyginimas (PSL2)
| Įvertinimas | Išeigos stiprumas (min.) | Išeiga (maks.) | Tempimo stipris (min.) | Tipiškas taikymas |
|---|---|---|---|---|
| X52 | 359 MPa (52 ksi) | 531 MPa (77 ksi) | 455 MPa (66 ksi) | Bendra transmisija |
| X56 | 390 MPa (56 ksi) | 545 MPa (79 ksi) | 490 MPa (71 ksi) | Didesnis{0}}slėgio perdavimas |
| X60 | 414 MPa (60 ksi) | 565 MPa (82 ksi) | 517 MPa (75 ksi) | Aukšto{0}}slėgio perdavimas, atviroje jūroje |
| X65 | 448 MPa (65 ksi) | 600 MPa (87 ksi) | 531 MPa (77 ksi) | Aukštas{0}}slėgis, atviroje jūroje |
| X70 | 483 MPa (70 ksi) | 635 MPa (92 ksi) | 565 MPa (82 ksi) | Didelis-atstumas aukštas{1}slėgis |
*X60 reiškia įėjimo tašką į „didelio-stiprumo“ vamzdynų medžiagas, siūlančias maždaug 15 % didesnę takumo ribą nei X52 .*
Pristatymo sąlygos (terminio apdorojimo priesagos)
PSL2 X60 DSAW vamzdžiai tiekiami su galūnėmis, nurodančiomis terminio apdorojimo būklę:
| Priesaga | Būklė | Tipiškas taikymas |
|---|---|---|
| X60N | Normalizuotas | Bendra transmisija, patobulinta grūdų struktūra |
| X60Q | Užgesintas ir grūdintas | Maksimalus stiprumo vienodumas |
| X60M | Termomechaninis valcavimas (TMCP) | Dažniausiai – padidintas atsparumas ir suvirinamumas |
| X60QS | Užgesintas ir grūdintas + rūgštus aptarnavimas | H₂S aplinkos, atitinkančios NACE |
| X60MS | Termomechaninis valcavimas + Sour service | H₂S aplinka su padidintu atsparumu |
Pastaba: priesaga „S“ nurodo „Sour Service“ taikymą pagal NACE MR0175 .
Matmenų specifikacijos
| Parametras | Diapazonas / Tolerancija |
|---|---|
| Išorinis skersmuo | nuo 219 mm iki 3000 mm(8" iki 120") – tipinis DSAW/SSAW diapazonas; galimas iki 4000 mm |
| Sienelės storis | 5,0–30,0 mm (iki 35–40 mm specialioms reikmėms) |
| Skersmens tolerancija | ±0,75 % nurodyto OD (tipiškas); ±1 % didesnio skersmens |
| Sienelės storio tolerancija | +15 % / -12,5 % nominalios vertės (įprasta); ±0,5 mm, kai t > 5 mm |
| Ilgis | 6 m iki 12 m standartinis; pasiekiamas iki 18 m |
| Ne-apvalumas- | Mažiau arba lygus 1 % nurodyto OD |
Įprasto dydžio prieinamumas (API 5L klasės X60 DSAW / SSAW):
| OD (colių) | OD (mm) | Sienelės storio diapazonas (mm) |
|---|---|---|
| 16" | 406 | 6.0 - 14.0 |
| 20" | 508 | 6.0 - 16.0 |
| 24" | 610 | 6.0 - 18.0 |
| 30" | 762 | 7.0 - 21.0 |
| 36" | 914 | 8.0 - 24.0 |
| 40" | 1016 | 8.0 - 26.0 |
| 48" | 1219 | 9.0 - 28.0 |
| 56" | 1422 | 10.0 - 29.0 |
| 60" | 1524 | 10.0 - 29.0 |
| 64" | 1626 | 10.0 - 30.0 |
| 72" | 1829 | 10.0 - 30.0 |
DSAW/SSAW gamybos procesas
Dvipusis povandeninis lankinis suvirinimas (DSAW), taip pat žinomas kaip spiralinis povandeninis lankinis suvirinimas (SSAW) arba išilginis povandeninis lankinis suvirinimas (LSAW), yra didelio-efektyvumo procesas, daugiausia naudojamas didelio-skersmens plieniniams vamzdžiams.
Proceso aprašymas
Suvirinimo lankas panardinamas į granuliuotą srautąsuvirinimo metu, apsaugant suvirinimo siūlę nuo atmosferos užteršimo
Reikalingos tiek vidaus, tiek išorės suvirinimo siūlės, paprastai atliekami atskirais procesais
Atskiros suvirinimo siūlės sunaudoja dalį kitos, todėl susidaro avienas aukštos{0}}kokybiškas suvirinimo grynuolis
Formavimo metodai
| Metodas | Aprašymas | Tipiniai skersmenys |
|---|---|---|
| SSAW (spiralė) | Plieninė juosta tam tikru spiralės kampu nuolat formuojama į cilindro formą; ekonomiškiausias didelio skersmens atveju | 219-4064 mm (8"-160") |
| LSAW (išilginis / JCOE) | Progresyvūs J-C-O formavimo žingsniai (J-forma → C-forma → O-forma), išplėsti po suvirinimo | 406-1626 mm (16"-64") |
| UOE | Plokštė presuota į U{0}}formą, tada O-formą, išsiplėtusi po suvirinimo | 508-1118 mm (20"-44") |
Proceso žingsniai
Plokštės/ritės pasirinkimas– Plieninės plokštės/ritės, atitinkančios API 5L PSL2 X60 reikalavimus (visiškai užmuštas, smulkiagrūdis plienas)
Kraštų paruošimas– Kraštai nusklembti, kad būtų sukurtas V{0}}formos griovelis
Formavimas– Plieninės plokštės/ritės formuojamos į cilindrines formas, naudojant JCOE/UOE/spiralinio formavimo metodus
Tack suvirinimas– Suformuotos plokštės suvirinamos, kad išlaikytų formą
Dvigubas povandeninis lankinis suvirinimas– Tiek vidinių, tiek išorinių paviršių suvirinta vamzdžių siūlė
Šaltasis išsiplėtimas– Vamzdis gali būti išplėstas iki 1,5%, kad būtų pasiektas galutinis OD matmuo
Ultragarsinis patikrinimas– Siūlė tikrinama nuolatiniu ultragarsiniu automatiniu defektų aptikimu
Hidrostatinio slėgio bandymas– Kiekvienam vamzdžiui atliekamas hidrostatinis slėgio bandymas
Apdaila– Galutinis apdirbimas, nuožulnumas, dengimas ir ženklinimas pagal specifikacijas
Testavimo ir tikrinimo reikalavimai (PSL2)
| Bandymo tipas | Reikalavimas | Pastabos |
|---|---|---|
| Cheminė analizė | Už šilumos partiją | Griežtesnės PSL2 ribos |
| Tempimo bandymas | Už partiją | Tikrina tiek min., tiek maks. ribas |
| Išeigos-ir{1}}tempimo santykis | Mažiau arba lygus 0,93 | Privalomas patikrinimas |
| Charpy smūgio testas (CVN) | Privaloma | 27J mažiausiai 0 laipsnių temperatūroje (įprasta) |
| Išlyginimo testas | Privaloma | Tikrina lankstumą ir suvirinimo vientisumą |
| Lenkimo testas | Privaloma | Tikrina suvirinimo vientisumą |
| Hidrostatinis testas | Kiekvienas vamzdis | Slėgio vientisumo patikrinimas |
| Ultragarsinis patikrinimas (UT) | 100% suvirinimo siūlės | Privaloma PSL2 |
| Rentgeno apžiūra (RT) | Kai nurodyta | Kritinėms programoms; 100% galima įsigyti pagal pageidavimą |
| Kietumo bandymas | Už rūgščią paslaugą | Reikalingas kietumo žemėlapis; Mažesnis arba lygus 250 HV10 (mažiau arba lygus 248 HV10 rūgštiems) |
| HIC/SSC testavimas | Už rūgščią paslaugą | Pagal NACE MR0175/ISO 15156 |
| DWTT (svorio nukritimo testas) | Kritinėms programoms | Atsparumo lūžiams patikrinimas |
| Matmenų patikrinimas | 100% | Pagal standartinius nuokrypius |
| Malūno bandymo sertifikatas | EN 10204 tipas 3.1B | Pateikiami visi bandymo rezultatai |
PSL1 ir PSL2 palyginimas, skirtas X60
| Funkcija | PSL1 X60 | PSL2 X60 | Reikšmė |
|---|---|---|---|
| Anglies (C) maks | 0.26% | 0.12% | 54% sumažinimas– geresnis suvirinamumas, mažesnis HAZ kietumas |
| Sieros (S) maks | 0.030% | 0.015% | 50% sumažinimas– labai svarbus tvirtumui ir atsparumui HIC |
| Fosforo (P) maks | 0.030% | 0.025% | Pagerintas tvirtumas ir suvirinamumas |
| Mangano (Mn) maks | 1.40% | 1.60% | Didesnis stiprumo optimizavimui |
| Derlingumo stiprumas | Tik 414 MPa min | 414-565 MPa diapazonas | Apsaugo nuo per{0}}stiprumo medžiagų |
| Tempimo stiprumas | Tik 517 MPa min | 517-758 MPa diapazonas | Užtikrina pastovias mechanines savybes |
| Išeigos-ir{1}}tempimo santykis | Nenurodyta | Mažiau arba lygus 0,93 | Užtikrina tinkamą lankstumą |
| Charpy smūgio bandymas | Nereikalaujama | Privaloma(27J esant 0 laipsnių) | Užtikrina atsparumą žemai{0}}temperatūrai |
| Anglies ekvivalentas (CE) | Nereikalaujama | Skaičiuojama ir kontroliuojama | Užtikrina gerą lauko suvirinamumą |
| NDT reikalavimai | Standartinis | 100% UT privalomaskirtas PSL2 | Geresnis defektų nustatymas |
| Atsekamumas | Partijos lygis | Vamzdis-po-visiškas atsekamumas | Pilna kokybės dokumentacija |
| Kietumo kontrolė | Nenurodyta | Mažesnis arba lygus 250 HV10(rūgštus: mažesnis arba lygus 248 HV10) | Būtinas rūgščių paslaugų programoms |
| Tipiškas naudojimas | Bendra paslauga, vandens linijos, ne{0}}kritinės | Kritinis aptarnavimas, rūgštus aptarnavimas, žema temperatūra, atviroje jūroje |
Bendrosios programos
| Taikymas | Aprašymas |
|---|---|
| Aukšto slėgio{0}}dujų transmisija | Ilgo atstumo{0}}gamtinių dujų vamzdynai, kuriems reikalingas didelis darbinis slėgis |
| Žalios naftos magistralinės linijos | Pagrindinės žalios naftos transportavimo linijos |
| Jūros ir povandeniniai vamzdynai | Povandeniniai dujotiekiai, kuriems reikalingas didelis stiprumo -ir-svoris santykis |
| Sausumos surinkimo tinklai | Regioninės magistralinės sistemos, jungiančios gamybos zonas su perdirbimu |
| Stoties ir antgalio vamzdynas | Kompresorių stotys, siurblinės, apskaitos įrenginiai |
| Vandens perdavimas | Didelio-skersmens, aukšto-slėgio vandens vamzdynai |
| Pramoninių procesų vamzdynai | Naftos perdirbimo gamyklos, chemijos gamyklos, elektros gamyba |
| Rūgščioji paslauga | H₂S aplinka (su X60MS / X60QS klasėmis) |
| Arkties/šalto klimato vamzdynai | Žemos{0}}temperatūros aplinka (su PSL2 poveikio testavimu) |
Pagrindiniai PSL2 X60 DSAW vamzdžio pranašumai
| Privalumas | Aprašymas |
|---|---|
| Didelis stiprumas | 60 000 psi išeiga – 15 % didesnė nei X52, leidžianti sumažinti sienelės storį arba didesnį darbinį slėgį |
| Garantuotas atsparumas žemai{0}}temperatūrai | Privalomas Charpy smūgio bandymas (27J esant 0 laipsnių) užtikrina patikimą veikimą šaltame klimate |
| Griežtesnė chemijos kontrolė | 54 % mažesnis anglies kiekis (0,12 % palyginti su . 0.26 %) ir 50 % mažesnis sieros kiekis (0,015 % vs |
| Kontroliuojamas stiprumo diapazonas | Didžiausia takumo riba (565 MPa) apsaugo nuo per-stiprių medžiagų, kurios gali sukelti suvirinimo problemų |
| Visiškas atsekamumas | Vamzdis{0}}po-vamzdžio atsekamumas, kad būtų užtikrinta visa kokybiška dokumentacija |
| 100% ultragarsinis patikrinimas | Privalomas NDT užtikrina suvirinimo siūlės vientisumą |
| Mikro-lydytas su TMCP | Itin-mažai anglies išskirianti smailaus ferito struktūra užtikrina puikų atsparumą lūžiams |
| „Sour Service“ galimybė | Galimas pagal NACE MR0175 / ISO 15156 atitiktį (X60MS / X60QS klasės) |
| Didelio skersmens galimybė | DSAW/SSAW gamina vamzdžius nuo 8" iki 120" OD – idealiai tinka didelio-skersmens reikmėms |
| Aukštas suvirinimo vientisumas | Dvipusis{0}}suvirinimas sukuria vieną aukštos-kokybės suvirinimo siūlą |
Dengimo parinktys
API 5L PSL2 X60 DSAW vamzdis gali būti tiekiamas su įvairiomis dangomis apsaugai nuo korozijos:
| Dangos tipas | Geriausias skirtas | Pagrindinės savybės |
|---|---|---|
| 3LPE (trijų sluoksnių polietilenas) | Užkasti vamzdynai | Dažniausiai; puiki apsauga nuo korozijos, didelis atsparumas smūgiams |
| FBE (liet. „Fusion Bonded Epoxy“) | Naftos ir dujotiekiai | Stiprus sukibimas, atsparumas cheminėms medžiagoms |
| Akmens anglių deguto epoksidas | Jūrinė aplinka | Sunkios{0}}apsaugos |
| CWC (betono svorio danga) | Jūros/povandeniniai vamzdynai | Neigiamas plūdrumas ir mechaninė apsauga |
| 3LPP (trijų sluoksnių polipropilenas) | Jūros vamzdynai | Atsparumas aukštai temperatūrai (iki 140 laipsnių) |
| Lakas / anti{0}}rūdžių alyva | Laikina apsauga | Trumpalaikė{0}}korozijos apsauga transportuojant |
| Bituminė danga | Palaidota paslauga | Ekonomiškai{0}}veiksminga apsauga |
| Juodos alyvos danga | Standartinė malūno apdaila | Laikina apsauga |
Pabaigos apdaila
Galimi galutiniai gydymo būdai:
Paprasti galai (PE)– standartas daugeliui programų
Nuožulniai galai (BE)– lauko suvirinimui (30 laipsnių kampu)
Srieginiai galai– mechaniniams sujungimams
Grioveliais galais– mechaninėms movoms
Tarptautiniai aproksimacijos
| Standartinis | Lygiavertis laipsnis | Pastabos |
|---|---|---|
| ISO 3183 | L415 | Tarptautinio standarto atitikmuo |
| GB/T 9711 | L415 | Kinijos atitikmuo |
| DNV OS-F101 | 450 klasė | Standartas atviroje jūroje (panašus stiprumo lygis) |
| EN 10208-2 | L415 MB | Europos atitikmuo |
Svarbūs svarstymai
1. PSL2 yra kritinių X60 taikomųjų programų standartas
PSL2reikalinga žemos -temperatūros (ypač žemesnėje nei 0 laipsnio) paslaugoms (H₂S aplinkai), reguliuojamiems vamzdynams (FERC, DOT), jūrinėms programoms ir kritinei infrastruktūrai.
PSL1tinka bendroms paslaugoms, vandens linijoms, ne-kritinėms reikmėms, kur nereikalingas atsparumas žemai-temperatūrai
2. Smūgio bandymo temperatūra
Standartinis Charpy smūgio bandymas yra0 laipsniųsu mažiausiai 27 J PSL2
Arktiniams tikslams atlikti smūgio bandymai-20 laipsniųarba-45 laipsniųgali būti nurodyta su didesniais energijos reikalavimais
3. „Sour Service“ galimybė
PSL2 X60 su papildomais reikalavimais gali būti naudojamas rūgščioms paslaugoms (H₂S aplinkoje):
X60MS/X60QSmarkės, specialiai sukurtos rūgščiam aptarnavimui
Kietumo bandymas (mažesnis arba lygus 248 HV10)
HIC ir SSC testavimas pagal NACE TM0284 ir NACE TM0177
Sieros kiekis gali būti toliau ribojamas iki 0,002 % arba mažesnis
4. Pristatymo sąlygos
PSL2 X60 DSAW vamzdžiai paprastai tiekiami tokiomis sąlygomis:
X60M– Termomechaninis valcavimas (TMCP) – dažniausiai naudojamas siekiant didesnio atsparumo ir suvirinamumo
X60Q– Grūdintas ir grūdintas – maksimaliam stiprumo vienodumui
X60N– Normalizuotas – gerina grūdų struktūrą
5. Gamybos būdo pasirinkimas
SSAW (spiralė)– Ekonomiškiausias labai dideliems skersmenims (nuo 24" iki 120"+); tinka daugeliui perdavimo programų
LSAW (išilginis)– Didesnis matmenų tikslumas esant sunkioms sienoms ir{0}}aukštam slėgiui; įprastas diapazonas nuo 16" iki 64"
UOE– Didžiausias matmenų tikslumas; įprastas diapazonas nuo 20" iki 44"
6. Suvirinamumas
Itin-mažas anglies kiekis (mažiau nei 0,12 %) užtikrina puikų suvirinamumą
Tinka visiems standartiniams suvirinimo būdams (SMAW, GTAW, GMAW, SAW)
Gali reikėti pašildyti storesnes dalis (paprastai 100–150 laipsnių)
Rūgščių paslaugų atveju reikia naudoti mažai vandenilio
Būtinos kvalifikuotos suvirinimo procedūros su smūgiu{0}}išbandytais užpildais
7. NDT reikalavimai
100% ultragarsinis suvirinimo siūlės patikrinimasyra privalomas PSL2
Rentgeno spindulių patikra (RT) pasiekiama paprašius, ypač svarbioms programoms
Dėl rūgščios paslaugos gali prireikti papildomo NDT
8. Trečiosios-šalies patikrinimas
Galimos tikrinimo paslaugos: SGS, BV, Lloyds, DNV, TÜV
9. Malūno bandymo sertifikatas
Paprastai pateikiama kaipEN 10204 tipas 3.1Bsu visais testo rezultatais
Paprašius,{0}}galima atlikti trečiosios šalies patikrinimą
10. Teisės aktų laikymasis
PSL2 reikalingas vamzdynams, reguliuojamiems:
FERC(Federalinė energetikos reguliavimo komisija)
DOT(Transporto departamentas)
PED(Slėginės įrangos direktyva) Europai
Santrauka
API 5L PSL2 klasės X60 dvipusis lankinis suvirintas (DSAW / SSAW / LSAW) plieninis vamzdisyra didelio{0}}stiprumo vamzdynas, naudojamas kaip įėjimo į aukščiausios kokybės vamzdynų medžiagas taškas. Su minimalia takumo riba60 000 psi (414 MPa)– apytiksliai15% didesnis nei X52– ir garantuotas Charpy atsparumas smūgiams27J esant 0 laipsnių, ši medžiaga yra tinkamiausias pasirinkimas aukšto -slėgio perdavimo vamzdynams, atviroje jūroje ir sudėtingoms eksploatavimo sąlygoms, kai X52 reikia per didelio sienelės storio.
Pagrindinės savybės:
Medžiagos standartas: API 5L PSL2 X60 – aukšto-patvarumo klasė svarbioms paslaugoms
Derlumo stiprumas: mažiausiai 414 MPa (60 000 psi) – 15 % didesnis nei X52
Tempimo stiprumas: mažiausiai 517 MPa (75 000 psi).
PSL2 kokybės lygis: privalomas smūgio bandymas, 54 % mažesnis anglies kiekis (0,12 %, palyginti su . 0.26%), 50 % mažesnis sieros kiekis (0,015 %, palyginti su . 0.030%), didžiausios stiprumo ribos (mažesnės arba lygios 565 MPa), našumo -į-tempimo santykis Mažiau nei arba lygus 93, atsekamumas ir 0.
DSAW/SSAW gamybagamina vamzdžius iš8" iki 120" ODkurių sienelių storis iki30 mm
Dvipusis{0}}virinimassukuria vieną aukštos kokybės{0}}suvirinimo siūlę
JCOE, UOE arba spiralės formavimasmetodai užtikrina ekonomiškai{0}}efektyvią didelio-skersmens gamybą
100% ultragarsinis patikrinimassuvirinimo siūlė yra privaloma
Puikus suvirinamumassu itin-mažu anglies kiekiu (mažiau nei 0,12 %)
Rūgštaus aptarnavimo pajėgusatitiktis NACE MR0175 / ISO 15156 (X60MS / X60QS klasės)
TMCP pristatymas(X60M) užtikrina didesnį tvirtumą ir suvirinamumą
Įprastos programos apima:
Aukšto slėgio{0}}dujotiekiai
Žalios naftos magistralinės linijos
Jūros ir povandeniniai vamzdynai
Stoties ir kolektoriaus vamzdynas
Vandens perdavimo tinklas
Pramoninių procesų vamzdynai
Rūgščių paslaugų programos (su X60MS / X60QS klasėmis)
Užsakydami nurodykite:API 5L PSL2 klasė X60M (arba X60Q), DSAW / SSAW / LSAW (jei taikoma), dydis (OD x WT), ilgis, galo apdaila (lygus / nuožulnus), dangos reikalavimai, smūgio bandymo temperatūra (pvz., 0 laipsnių, -20 laipsnių, -45 laipsnių) ir malūno bandymo sertifikatas 1 tipo 3B.01.
Nurodykite rūgščių paslaugų programasX60MS arba X60QSatitiktis NACE MR0175/ISO 15156 . Reikalingiausių projektų atveju apsvarstykite galimybę nurodytiDNV tipo patvirtinimas, EN 10204 3.2 sertifikatas ir trečiosios-šalies priežiūraužtikrinti visišką atitiktį tarptautiniams standartams.





